
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 F |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 10 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X5R |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 10 % |
Stock: 679
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.03822 | $0.38220 |
| 50 | $0.02976 | $1.48800 |
| 100 | $0.02317 | $2.31700 |
| 500 | $0.01813 | $9.06500 |
| 1000 | $0.01624 | $16.24000 |
| 3000 | $0.01128 | $33.84000 |
| 5000 | $0.01060 | $53.00000 |
